Izlet u Zagreb

U petak, 8. prosinca učenici i nastavnici Srednje škole Bartula Kašića Pag uputili su se na jednodnevni izlet u Zagreb povodom adventa kako bi uživali u druženju i radostima Božića.

Advent u Zagrebu

Polugodište se približava kraju, a mi, nastavnici i učenici, uputili smo se na jednodnevni izlet u Zagreb povodom adventa i božićnih blagdana. Sudjelovali su učenici iz obaju smjerova: ugostiteljskog i gimnazijskog, a putovalo se dvama autobusima.

Po dolasku prvo smo posjetili Muzej Dražena Petrovića u Ciboninom tornju, gdje smo mogli mnogo toga doznati o životu i radu našeg najvećeg košarkaša. U muzeju smo se zadržali otprilike dva sata, a razgledavali smo ga raspoređeni u dvije grupe.

Muzej Dražena Pertovića sastoji se od dvaju stubištem povezanih katova, a većinom ih ispunjavaju vitrine koje sadrže Draženove trofeje, medalje, dresove i sl., ali i njegove osobne stvari kao što su osobna karta i studentski indeks. U muzeju smo pogledali i kratki film o Draženovu životu, a neki su kupili i postere s Draženovim likom.

Nakon posjeta muzeju autobusima smo se uputili u centar grada, gdje je i središte adventskih zbivanja. U centru grada, na Trgu bana Jelačića i u okolici, vidjeli smo mnoga zbivanja povezana s adventom, na primjer nastupe raznih folklornih skupina, štandove s domaćom hranom... U gradu, kako u centru, tako i na ulicama, cijelo je vrijeme bila velika gužva, tako da je bilo prilično lako izgubiti se. Međutim, to se nije dogodilo.

Bilo je ovo jedno divno iskustvo doživljaja adventa u Zagrebu. Nakon druženja i zabave vraćamo se svakodnevnim obavezama.

Luka Perišić, 1. g

objavio: Andrea Lončarić   datum: 18. 12. 2017.