XXXI. državno natjecanje iz klasičnih jezika

U unutrašnjosti prekrasne Crkve svetog Donata u Zadru, 28. ožujka 2018.god., održano je otvaranje XXXI. državnog natjecanja iz klasičnih jezika. Domaćini i organizatori, Klasična gimnazija Ivana Pavla II., pozvali su nas da sudjelujemo u programu otvaranja sa svojom scenskom igrom „Život i djelo Bartula Kašića“, koju je osmislila i pripremila Sanja Kolevski Želehovski, naša profesorica latinskoga jezika.

Na početku programa, pozdravne govore održali su zadarski nadbiskup mons. Želimir Puljić, gđa Jadranka Pečenković Žarković, ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje, zatim,  gđa Zdravka Martinić-Jerčić, predsjednica državnog povjerenstva, ravnatelj Klasične gimnazije Ivana Pavla II., don Ante Sorić. Iz Kenije se, putem Skypa, javio i predsjednik  Hrvatskog društva klasičnih filologa, profesor Tonći Maleš.

Našu scensku igru izveli su učenici drugog i trećeg razreda gimnazije predstavljajući tako i svoju srednju školu na ovom prestižnom natjecanju, a ponosno ističemo da su nas domaćini, oduševljeni našom izvedbom, pozvali na obilježavanje njihova Dana škole čemu se posebno veselimo.

Lucija Oštarić, 2.g.

objavio: Ivana Škunca   datum: 10. 4. 2018.