Europski školski sportski dan

Jako je važno poticati djecu na tjelesnu aktivnost u funkciji očuvanja i poboljšanja zdravlja. Jedna od takvih aktivnosti, koje naša škola obilježava, je Europski dan sporta obilježen 28. rujna 2018. godine. Europski školski sportski dan je paneuropska inicijativa čiji je glavni cilj promocija tjelesne aktivnosti i zdravlja. Inspiriran je mađarskim školskim sportskim danom koji se obilježava od 2006. godine.

Naša škola organizirala je natjecanja u odbojci, nogometu i stolnom tenisu. Po završetku nastave učenici i profesori uputili su se u školsku dvoranu gdje su došli podržati sudionike natjecanja. Natjecanje je započelo odbojkaškom utakmicom u kojoj su sudjelovale dvije ženske ekipe, a u jednoj od njih našao se i jedan dečko. Utakmica je bila interesantna i napeta, a atmosfera u dvorani vesela te je bilo zanimljivo vidjeti profesore u navijačkom duhu. Nakon završetka utakmice atmosfera u dvorani nije utihnula, već smo svi zajedno s uzbuđenjem dočekali naše nogometaše. Kako bi snage bile ravnopravne u objema ekipama, odlučili su se međusobno izmiješati  te je tako utakmica postala još napetija. Tijekom utakmice, obje ekipe postigle su mnogo golova stoga se rezultat nije znao do samog kraja. Unatoč rezultatu, ekipe su uložile puno truda i gledatelji su pomno pratili razvoj same utakmice. Iako se stolni tenis igrao i za vrijeme utakmica, kao šećer na kraju, profesori i učenici zaigrali su ga zajedno i time  priveli kraju još jedan u nizu zanimljivih sportskih dana.

Kao sudionice natjecanja, na kraju smo se osjećale veoma ponosno uživajući i navijajući. Bilo je lijepo vidjeti profesore na tribinama, koji su nas podržavali u svakom trenutku, ali najviše od svega vidjeti sve nas na okupu.

Melani Jeličić, Ema Karavanić i DoraTičić, 2.g

objavio: Ivana Škunca   datum: 23. 10. 2018.