Oznaka Hrvatski otočni proizvod

Srednja škola Bartula Kašića Pag dobila je oznake HOP za 2020. godinu za knjižicu recepata "Ca, ča, što se nekad kuhalo na našem otoku" te za 2021. godinu za nakit od paške čipke.

Dodjela oznake Hrvatski otočni proizvod održana je u Pagu 21. siječnja 2022. godine. Oznake HOP-a za 2020. i 2021. godinu dodijelio je predsjednik Vlade RH Andrej Plenković s državnim tajnikom Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije Šimom Erlićem.
Srednja škola Bartula Kašića Pag dobila je dvije oznake HOP: za svoju knjižicu tradicionalnih recepata otoka Paga „Ca, ča, što se nekad kuhalo na našem otoku“ te za nakit od paške čipke (narukvice, naušnice i privjeske za ogrlice).
Veliki je ovo poticaj za našu malu školu i potvrda vrijednosti rada svih naših učenika i djelatnika kroz generacije koje su svoj rad utkale u ove proizvode.
Na svečanoj dodjeli oznake HOP školu je predstavljala predsjednica Školskog odbora, profesorica Ljiljana Martinović koja je u svom obraćanju istaknula: „Budući da dolazim iz sektora obrazovanja, iz jedine otočne srednje škole u Zadarskoj županiji, vjerujem da dijelite moje mišljenje kako su upravo škole središta pametnih i kreativnih mladih ljudi, u kojima naša zajednica treba prepoznati ravnopravne i važne članove društva koji su zalog izgradnji i očuvanju života na otoku, kako u sadašnjosti, tako i u budućnosti. Zato trebamo svi skupa ulagati još veće napore u opstanak škola na otocima. Na taj ćemo način imati još više vrijednih i kreativnih ljudi i proizvođača kao što smo mi, okupljeni danas ovdje na dodjeli oznake HOP-a.“
Oznake koje je danas dobila naša Učenička zadruga Slani škoj zalog su koji nas obvezuje na još veći rad i zalaganje za poticanje kreativnosti naših učenika te promociji vrijednosti otoka Paga!
Fotografije: Vlada RH, Denis Datković, arhiva škole

objavio: Marija Pećirko   datum: 26. 1. 2022.