Schoolbook

Zašto smo započeli pisati školske novine?

Određeni se broj učenika koji podupiru pisanje školskih novina kao izvanškolsku aktivnost oglasio u našoj Srednjoj školi „Bartula Kašića“ u Pagu, stoga smo odlučili započeti s pisanjem školskih novina u svrhu upućivanja naših kolega srednjoškolaca o nadolazećim kulturnim događanjima u školi ili izvan nje, o različitim mladenačkim problemima i sl. Voljni smo se u tim novinama koristiti slikovnim i audiovizualnim sadržajima kako bi čitateljima dočarali određene sadržaje. Naime, iz navedenog ste mogli primjetiti kako to neće biti obične papirnate novine, već novine ostvarene na internetskoj stranici. Razlog tome je povezanost današnje mladeži internetom. Opće je poznato kako gotovo tri četvrtine svjetske mladeži dane ali i noći provodi na internetu. Kako naši članci i mišljenja ne bi bili beskorisni, mi smo ih odlučili prezentirati kao što sam spomenula, na internetu.

U nadi da ćemo uspjeti u našem naumu i da ćemo zainteresirati naše mlade čitatelje ali i njihove roditelje, ostavljamo vas da dobre volje ne prolistate, već protipkate naše radove, a ako budete voljni i prokomentirate ih. Nadamo se da ćete nakon ove nove godine naše članke i audiovizualne zapise moći pratiti na našoj vlastitoj web stranici i da će vas vrijeme provedeno čitajući naše ostvarene sadržaje opustiti i zabaviti.

« Prosinac 2017 »