Smjernice za rad skolskih knjiznica u uvjetima bolest COVID-19-2020-05-03.pdf

Iz Pravilnika o radu školske knjižnice

• Svi učenici (roditelji i skrbnici učenika), nastavnici, stručni suradnici i ostali zaposlenici Škole imaju pravo besplatno koristiti školsku knjižnicu.
  • U prostorijama knjižnice korisnici mogu koristiti knjige, časopise te ostalu knjižnu i neknjižnu građu.

• Izvan knjižnice mogu se posuditi odjednom: 2 knjige na vrijeme do 15 dana, 5 brojeva časopisa na vrijeme do 15 dana i 2 primjerka dokumentacijskog materijala na vrijeme do 2 dana.

• Izvan knjižnice ne posuđuju se priručnici, enciklopedije, leksikoni, rječnici, bibliografije, atlasi i knjige s posebnim pregledima, osim kada se radi o razrednoj posudbi prema zahtjevu učitelja Škole.

• Knjižničaru u posuđivanju knjiga i drugim poslovima u knjižnici mogu pomagati učenici.

• U prostorijama knjižnice treba biti red i mir.

• Korisnici su dužni čuvati knjižnu građu od svakog oštećenja. Korisnici ne smiju trgati listove knjiga, podcrtavati dijelove knjiga, izrezivati slike, prljati knjige i sl.

• Korisnik koji izgubi ili ošteti posuđenu knjigu, odgovoran je za štetu.