Srednja škola Bartula Kašića, kao jedina srednja škola na našem škoju, okuplja učenike iz Paga i okolnih mjesta: Novalje, Kolana i Povljane. U njenom, više od pola stoljeća starom djelovanju, pokretali su se školski listovi pod različitim nazivima: Gea, Panika i Bartolomeo, s najprikladnijim imenom koje nosi i danas, s obzirom da naša škola ponosno nosi ime Bartola Kašića, oca prve hrvatske gramatike, koji je rođen u Pagu. Kada je prvi broj Bartolomea zaživio u online izdanju, uredništvo su potpisivali učenici vođeni Danijelom Gavranovićem, profesorom nastavnih predmeta Sociologije i Geografije i Natašom Strugar, profesoricom Hrvatskoga jezika. Školski list se mijenjao i dobio svoju tiskanu verziju, koja je postala sastavnim dijelom novinarske sekcije, jedne od sekcija u školskoj zadruzi „Slani škoj”.

Živeći na otoku, svjesni smo da je školski list poput leksikona, medij u kojemu se prošle, sadašnje i buduće generacije učenika, ali i stanovnici svih naselja na otoku, mogu upoznati s radom naše škole koja interdisciplinarno povezuje učenike dvaju usmjerenja - ugostiteljskog i gimnazijskog. Rubrikama: događanja, aktivnosti, intervjui, putovanja, likovni/foto kutak, gastro kutak/školska kuhinja, literarni kutak/English Reading Club, učenička zadruga, informiramo čitatelje o brojnim učeničkim nastavnim i izvannastavnim  aktivnostima i postignućima, te događajima u Školi, na otoku i šire.

Svaki broj školskog lista rezultat je velikoga truda učenika koji su marljivo pisali, crtali, fotografirali i radili uz moralnu podršku svojih profesora i ravnateljice. Zato ćemo se truditi i dalje, razvijajući kreativnost i umijeće prepoznavanja pravih novinarskih tema, žanrova i formata, ostati zanimljivi svojim vjernim čitateljima.

Priloženi dokumenti:
Bartolomeo uvodnik 2020-2021.docx